تبلیغات
عکس های کمیاب بازیگران ایرانی و خارجی - جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا
  نویسندگان
  آمار وبلاگ
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
  جستجو

جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا | www.Pixfa.net

 

بدون شک، بزرگترین جنگ مواد غذایی، جنگ گوجه‌فرنگی در اسپانیاست.
هر ساله، در آخرین چهارشنبه ماه آگوست، بیش از 3000 نفر در شهر Bunol در اسپانیا جمع می‌شوند تا بیش از 100 هزار کیلوگرم گوجه‌فرنگی رو به سمت همدیگه پرتاب کنند.
راستش من هرچی‌فکر کردم فلسفه این جنگ‌( یا بهتره بگم بازی) رو درک نکردم. اگر کسی چیزی در این مورد می‌دونه خوشحال می‌شم در نظرات بگه

 

 

جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا | www.Pixfa.net


جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا | www.Pixfa.net


 اگر زمانی قصد نمودید تا به اسپانیا و شهر بونال مسافرتی داشته باشید و در جشنواره گوجه فرنگی! شركت نمایید به خاطر داشته باشید كه از ایستادن در ردیف اول تماشاچیان پرهیز نمایید زیرا كه با به صدا در آمدن زنگ، بارانی از گوجه فرنگیهای له شده و پر آب به سوی شما باریدن خواهد گرفت!جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا | www.Pixfa.net


 

شرح و تفسیرهای فراوانی درباره پیشینه تاریخی این جشنواره عمومی و محبوب وجود دارد. عده ای از مورخان معتقدند كه منشأ این جشنواره شوخیهای عملی جالبی بوده است كه جوانان شهر با آوازه خوانان دوره گرد انجام می داده اند. داستان بدین صورت بوده كه آوازه خوان مورد نظر درحال نواختن موسیقی و نغمه سرایی از چهارراه یا میدان شهر می گذشته كه صدای بد و ناموزون او باعث می شود كه جوانان محل با گوجه فرنگیهای آبدار به استقبال او بروند و مجبورش كنند كه دیگر آوازی نخواند! با آغاز ماجرا تمام كسانی كه در اطراف بوده اند به این نبرد نابرابر می پیوسته اند و نوازنده بیچاره ر با گوجه فرنگی به خوبی پذیرایی می كرده اند!

 

جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا | www.Pixfa.net


جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا | www.Pixfa.net


بر اساس معتبرترین تفاسیر آغاز نبرد گوجه فرنگی به سال 1945 بر می گردد. میدان شهر كه جشنواره گوجه فرنگی به صورت سنتی در آنجا برگزار می شده است انباشته از جوانانی بوده كه به هنگام آغاز جشنواره با قیافه های عجیب و غریب از جلوی دیدگان مشتاقان این مراسم رژه می رفته اند.

بسیاری از جوانان با دیدن این مراسم به سیل جوانان شركت كننده می پیوسته اند تا به همراه موزیك كسانی را كه در شكل و قیافه غولهای عجیب و غریب ظاهر شده اند را به جلو هل دهند!

 

جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا | www.Pixfa.net


جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا | www.Pixfa.net


جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا | www.Pixfa.net


نبرد گوجه فرنگی با افتادن یكی از شركت كنندگان بر زمین آغاز می شود. یورش به سوی جعبه های گوجه فرنگی آغاز ماجراست و كار آن قدر بالا می گیرد كه پلیس برای اینكه خسارتی به فروشگاههای مجاور وارد نشود مجبور می شود كه در نبرد دخالت نماید!

در سال 1951 شهرداری شهر بونال اجازه برپایی جشنواره را صادر نكرد. نتیجه آن شد كه تعدادی از شركت كنندگان جوان دستگیر شده و حتی به زندان انداخته شدند! این امر باعث شد تا ساكنان شهر برگزار كنندگان جشنواره را مجبور ساختند كه آنان را آزاد سازند. با گسترش اعتراضات مسؤولان شهر مجبور شدند تا بار دیگر اجازه برپایی جشنواره ر صادر نمایند. از آن سال به بعد همه ساله بر تعداد شركت كنندگان در جشنواره اضافه شد و این امر باعث شد تا مسؤولان تصمیم بگیرند كه جشنواره را در خارج از شهر برگزار نمایند.جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا | www.Pixfa.net


جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا | www.Pixfa.netاما جوانان پرشور بار دیگر غوغایی برپ كردند و كار را به جایی رساندند كه علاوه بر نبرد با گوجه فرنگی، یكدیگر را به درون فواره های آب هل دادند و بر روی یكدیگر آب پاشیدند آنها به تماشاگران و مسؤولان هم رحم نكردند و آنان را هم از گوجه فرنگیهای خود بی نصیب ننمودند! این شیطنتها باعث شد تا بار دیگر مسؤولان، جشنواره را ممنوع اعلام نمایند و شركت كنندگان را به زندان و حبس تهدید نمایند. از آنجا كه این مراسم ریشه های عمیقی در جامعه بونال داشت در سال 1957 عده ای از جوانان پیشنهاد كردند كه جشنواره را به صورت مراسم تدفین گوجه فرنگی برگزار نمایند!دوباره جمعیت بسیاری با لباسهای عجیب به راه افتادند و گروهی نوازنده نیز آنان ر همراهی كردند.

جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا | www.Pixfa.net

جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا | www.Pixfa.net


جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا | www.Pixfa.net


دسته ای از جوانان نیز در حالی كه تابوت حامل یك گوجه فرنگی بزرگ را حمل می كردند از جلوی تماشاگران رژه می رفتند! در سال 1959 و درپی تقاضاهای مكرر مردم، شهرداری بونال بار دیگر اجازه برپایی جشن گوجه فرنگی را البته با محدودیتهای خاص صادر نمود. از جمله این محدودیتها اینكه آغاز و پایان جشن با صدای زنگ اعلام می شود و پرتاب گوجه فرنگی قبل و بعد از به صدا درآمدن زنگ ممنوع خواهد بود و نبرد گوجه فرنگی تنه در زمان میان دو زنگ مجاز خواهد بود! از آن زمان به بعد جشنواره صورت رسمی تری به خود گرفت هرچند كه دچار تغییرات بسیاری نیز شد. چنانكه علاوه بر نبرد گوجه فرنگی، مسابقه صعود از تیر چراغ برق چرب و روغنی، جشن شكلات داغ و انواع مسابقه های ورزشی و نمایشهای خیابانی نیز به این مراسم اضافه شد.

جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا | www.Pixfa.net


جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا | www.Pixfa.net


جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا | www.Pixfa.netدر این میان مسابقه ای كه به شدت جای خود را در میان طرفداران باز نموده بالارفتن از ستون صابونی است كه برندگان آن می توانند در نوك ستون جایزه خود كه تكه ای گوشت نمك زده است را بدست آورند!

از سال 1980 شهرداری عهده دار برگزاری و ترویج جشنواره شد. لذا همه ساله شهرداری بونال چندین تن گوجه فرنگی تهیه می كند تا در این مراسم مصرف شود!

با وجود تعداد زیاد شركت كنندگان در این مراسم، خوشبختانه این جشن هیچگونه خطر و حادثه ای را به دنبال نداشته است و همه ساله بدون هیچ حادثه تلخی به خوبی برگزار شده است.


جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا | www.Pixfa.net


جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا | www.Pixfa.netامروزه بسیاری از مردم كسانی را كه به پافشاری خود موجب شدند تا این مراسم همه ساله برگزار شود تحسین می كنند. جشنواره ای كه امروزه به یك جشن بزرگ و فراموش نشدنی تبدیل شده است.

اما اگر شما هم قصد شركت در این جشنواره را دارید باید قوانین آن را رعایت نمایید؛ قوانینی كه باعث شده است تا مراسم به خوبی و زیبایی انجام شود. اولین قانون بیان می كند كه شما نباید هیچ بطری و یا چیزی كه باعث حادثه و صدمه به دیگران شود را به همراه بیاورید. پوشیدن تی شرت هم ممنوع است. گوجه فرنگیهایی كه در نبرد استفاده می شوند باید كاملاً له شده و فشرده باشند ت صدمه ای به كسی نزنند.

شما باید مراقب كامیون ویا باركشهایی كه گوجه فرنگی حمل می كنند باشید و در پایان اینكه به محض اینكه دومین زنگ نواخته شد باید پرتاب گوجه فرنگی متوقف شود! اگر این قوانین را پذیرفته اید می توانید همه ساله در ماه آگوست به شهر بونال اسپانیا بروید و برای نبردی جانانه گوجه فرنگیهای آبدار به دست بگیرید.جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا | www.Pixfa.net


جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا | www.Pixfa.net

جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا | www.Pixfa.net


جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا | www.Pixfa.net
از بخش: عکس های داغ روز ، عکسهای جذاب و دیدنی ، توسط: jafar در یکشنبه 24 آبان 1388 ، ساعت 09:59 ق.ظ | [نظرات-]
  مطالب قبلی
hththhthth **
salam **
4 محصول برتر **
عکس های جالبی از گدای سمج چینی **
سوتی خنده دار ایرانی **
چشمهای زیبا و دیدنی سری **
چشمهای زیبا و دیدنی سری **
عکسهای زیبا از آلبوم کت‌های کوتاه دخترانه **
کارت پستال ولنتاین **
عکسهای جالب و خنده دار **
ایستگاه های اتوبوس **
ایران از نگاه مجله LIFE **
جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا **
عکسهای هنری و زیبا **
عکسهای بهرام رادان در فیلم راه ابریشم **
لیست همه مطالب قبلی
  لینک باکس وبلاگ

منوی کاربری

امروز :
توضیحات :
تمامی حقوق تصاویر و طرح قالب برای این سایت محفوظ است، نقل و استفاده از آنها در سایت ها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد
Design By FreeTemplates | ©2009 All Right Reserved
iropic.com | iropic.net